Jaką latarkę wybrać na survival?

Nieocenione akcesorium

Latarki turystyczne i taktyczne (więcej: https://www.specshop.pl/pol_m_Airsoft_Latarki-taktyczne-589.html) są nieocenionym akcesorium, które są doceniane przez każdego miłośnika survivalu oraz outdooru. Szczególnie w porach roku gdy dosyć szybko zapada zmrok. Źródło światło w określonych momentach  może nam zaoszczędzić wielu niebezpiecznych oraz skomplikowanych sytuacji. W związku z tym powinniśmy się zdecydować na dobrej jakości latarkę, której zakupu nie będziemy na pewno żałować.

Do wyboru mamy na pewno latarki ręczne. Jest to najbardziej rozpowszechniona oraz znana latarka. Dzięki tej latarce możemy precyzyjnie skierować promienie światła dokładnie tam, gdzie aktualnie tego potrzebujemy. W wielu modelach (szczególnie tych najnowszych) jest wykorzystywana technologia ledowa. Dzięki niej uzyskiwane światło się charakteryzuje niezmiernie długą wiązką światła. Sięga ona nawet trzysta metrów.

Drugim rodzajem niezwykle popularnym latarek są latarki czołowe. Popularna czołówka jest niezmiernie prostym urządzeniem. Jest to po prostu latarka, która jest zamocowana na opasce elastycznej, którą się zakłada na głowę. Urządzenie to już znane od stu lat. Szczególnie rodzaj oświetlenia ten był wykorzystywany przez górników. Dla latarek czołowych prawdziwym przełomem być rok 2000. To właśnie wtedy zastosowano diody LED po raz pierwszy. Pozwalały one na zwiększenie efektywności. Z drugiej zaś strony pozwoliły na spadek drastyczny spadku zapotrzebowania na samą moc baterii. Dzięki temu ograniczona została także waga.

Wiele osób zastanawia się na co w ogóle należy zwrócić uwagę przy wyborze latarki. Na pewno nie bez znaczenia jest system zasilania oraz system mocowania. Nie zapominajmy także o wadze latarki, wodoodporności oraz źródle zasilania. To wszystko ma wpływ na efekt końcowy. Nasz wybór ostateczny jest także zależny od tego czego oczekujemy od naszej latarki oraz gdzie ją chcemy wykorzystywać. Także bez znaczenia jest budżet, którym dysponujemy. Im wyższy, tym mamy szersze pole do popisu. Pamiętajmy o tym.

Obraz autorstwa Kasjan Farbisz - Pixabay