Czym kierować się przy wyborze latarki?

Czym kierować się przy wyborze latarki? Z tym pytaniem borykają się zarówno osoby szukające sprzętu turystycznego, jak i również taktycznego. Nic dziwnego, zakup kiepskiej jakości latarki może okazać się fatalny w skutkach. Wychodząc naprzeciw waszym pytaniom, postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie zarówno latarki taktycznej, jak i też turystycznej.

Czym kierować się przy zakupie latarki taktycznej?

Jeżeli chodzi o latarki taktyczne, to przede wszystkim powinny być one wytrzymałe. Dobrej jakości latarka taktyczna jest w stanie bez problemu na przykład wybić szybę w samochodzie, czy też posłużyć do samoobrony. Kolejną cechą latarki dobrej latarki taktycznej jest możliwość podczepienia jej do broni za pomocą specjalnej szyny. Warto też przed zakupem sprawdzić na jak długo starczy w latarce baterii- im dłużej, tym lepiej. Warto też zwrócić uwagę na barwę obudowy- im mniej rzucająca się w oczy, tym lepiej, oraz na wagę- im lżejsza latarka, tym bardziej będzie ona poręczna- cecha ta dotyczy latarki turystyczne i taktyczne.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie latarki turystycznej?

Tutaj sprawa ma się podobnie – latarka turystyczna powinna być wytrzymała oraz lekka. Nie musimy jednak przejmować się jej barwą- z powodzeniem możemy kupić latarki turystyczne w jaskrawych obudowach. Warto też zwrócić uwagę na jak daleko może świecić nasza latarka, co szczególnie przydatne jest nocą w górach. Ciekawym rozwiązaniem mogą być latarki, które możemy ubrać na głowę, czyli tak zwane czołówki- dzięki nim mamy wolne ręce, a światło latarki pada dokładnie tam, gdzie się patrzymy. Warto rozważyć zakup latarek, które możemy ładować za pomocą powerbanka. W ten sposób:

  • jeżeli bateria się rozładuje, w każdej chwili ją naładować.
  • wykorzystać do ładowania ładowarki solarne.

Podsumowanie

Odpowiednio dobrana latarka posłuży nam na wiele lat. Nie warto więc za wszelką cenę szukać oszczędności, ponieważ po pierwsze tania latarka może być kiepskiej jakości, po drugie nigdy nie wiadomo kiedy może ona odmówić posłuszeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...