Nite Ize – nowości od amerykańskiego specjalisty

Amerykański producent latarek turystycznych i taktycznych, gadżetów dla zwierząt, karabińczyków S-biner oraz różnych uchwytów do sprzętu – firma Nite Ize – rozszerzyła swoją ofertę (więcej). W październiku 2021 roku lista dostępnych produktów powiększyła się o nowy asortyment.

Niezbyt dobra wiadomość jest taka, że ani polski dystrybutor, ani polskie licencjonowane sklepy nie obudziły się z długiego snu śpiocha. Nowych produktów jeszcze nie mają, a to już połowa listopada. – Starzy wyjadacze mocno śpią, a fanty gdzieś zniknęły. Pobudka mistrzowie, taki nudny ten handel, że sami już zasypiacie – zakrzyknąłby Wiedźmin Geralt. Który, „gdyby żył, to by wino z nami pił”. No, z pewnością połasiłby się na kilka udogodnień Nite Ize, choćby latarki turystyczne i taktyczne ze strony www.specshop.pl. No dobra, turystyczne to raczej nie, ale nowy model latarki taktycznej Inova T4R PowerSwitch czy UV X5 to by przytulił, oj by przytulił! Jakie nowości więc Nite Ize oferuje?

Ładowalność jak standard, a nie opcja

Elektroprądy mogą być bardzo pożyteczne. Chyba jedną z bardziej istotnych zmian jest zmiana sposobu zasilania niektórych produktów. Najbardziej znane artykuły Nite Ize jak SpotLit Collar, Carabiner Light, Flashflight Flying Disc i SpokeLit Wheel Light są teraz dostępne w wersjach do wielokrotnego ładowania. Można je ładować poprzez kabel MicroUSB.

Amerykański producent zmienił ładowanie bateryjne na akumulatorowe Disc-O Tech. Żeby nie przedłużać i się rozpisywać – to moduł LED ładowany przez USB. Ponadto oferuje 4 wybierane kolory LED, tryby blasku i błysku może zapamiętywać ostatnio używane ustawienie kolorów. Wizualnie wieczorny spacer z psem oraz zabawa dyskiem Flashflight Flying Disc może nabrać nowego wymiaru. Właścicielki psów pewnie zamuruje i staną jak wryte… Warto pomyśleć o takim aspekcie, nie?

Hipsterskie gadżety? Ugh

To jakaś plaga i znak naszych czasów. Użytkownicy IPhone’ów ZAWSZE, ale to ZAWSZE, są faworyzowani nie tylko przez wielkie korporacje, ale i mniejsze firmy. IPhone. Powinni tego zabronić? No dobra, gniazdo magnetyczne Steelie Orbiter Plus i metalowy pierścień to koszt ponad 25 dolarów. Pozwala na używanie uchwytu Steelie z telefonem, etui lub ładowarką MagSafe. Zestaw pasuje do magnesów iPhone’a 12 i 13. – Posiadałem kilka produktów Steelie. Nie podoba mi się magnes przyklejony do mojego telefonu. Powód… w ten sposób skasowałem kilka kart kredytowych – zaopiniował jeden z kupujących, który nie jeszcze używał Orbitera. W sumie pocieszające jest to, że Nite Ize na swojej oficjalnej stronie dopuszcza opinie, recenzje i komentarze na temat swoich produktów. To się ceni, bo nie jest standard.

Trochę więcej gadżetów, ale bardziej tradycyjnych

Nite Ize dodał do asortymentu trochę drobnicy. Latarki turystyczne i taktyczne warto zostawić na deser, a teraz można skupić się na mniej absorbujących gadżetach. Jeden z nich to Ratchet DoohicKey w stylu klucza-multitoola. Pozwala dokręcić i luzować śruby w razie potrzeb, wciskając się pod niewygodnymi kątami. Do tego otwieracz do butelek, linijki, klucze, narzędzie do podważania i punktor. Voilà.

Mini NiteHowl to ledowy naszyjnik dla szczeniaków i małych psów. Posiada funkcjonalność Disc-O Tech. Właściciele chihuahua, yorków, shih-tzu, mopsów i będą zadowoleni.

Portfel telefoniczny Ca$hBack jest dostępny w jasnoniebieskim (raczej seledynowym…) i białym kolorze, a nawet – to czyste szaleństwo! – z przezroczystym wykończeniem z brokatowymi drobinkami. W ofercie jest też nowy karabińczyk do kluczy S-Biner 3 ze stali nierdzewnej i napinacz linek CamJam XT.

I stała się światłość!

„Pierwszego dnia Bóg rzekł: »Niechaj się stanie światłość!« I stała się światłość. Bóg, widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności”. Brzmi bajkowo i epicko, ale ludzie są bardziej pragmatyczni. Nowe latarki turystyczne i taktyczne to m.in. Radiant Rechargeable Utility Light, którego można używać jako uniwersalnego źródła światła w formie klasycznej latarki, białego światła lub czerwonego światła bezpieczeństwa. Do tego 8 trybów i zdejmowany obrotowy uchwyt magnetyczny.

No i grande finale, czyli Inova update. Ładowalna latarka Inova T4R PowerSwitch to kolejny model cenionej latarki T4R. Nowa wersja ma jaśniejszą wiązkę i technologię podwójnego zasilania PowerSwitch, umożliwiającą wymianę akumulatora na nieładowalne baterie CR123, gdy ładowanie nie jest możliwe. Ponadto latarka UV Inova X5 – obowiązkowa wśród ochroniarzy, łowców skorpionów, wiedźminów, hien cmentarnych i inspektorów – jest teraz wyposażona w prosty, przyciskowy przełącznik. Fanfary.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...