Czy latarka turystyczna i taktyczna to takie same latarki?

Bardzo specyficzne latarki

Jaką latarkę wybrać? Musimy przyznać, że latarki turystyczne i taktyczne to szeroka oferta. Podpowiemy, którą z nich zabrać na nocne rozgrywki ASG, a która lepiej się sprawdzi na wycieczkę w Tatry? W tej kwestii doszło niestety do pomieszania pojęć. Taktycznym terminem nazywać zaczęto nawet te przedmioty, które kojarzą się nam z wojskiem. Jeśli coś mamy w panterkę, ma sznyt wojskowy i możemy to ze sobą zabrać na poligon, bądź też na arenę ASG, zostało już handlowej ofercie nazwane jako taktyczny produkt.

Są zatem taktyczne kamizelki w panterkę, które w nieco innej kolorystyce są sprzedawane jako wędkarskie kamizelki, czy też buty w kolorze burzy pustynnej, a w odcieniach nieco ciemniejszych przy dokładnie takich samych parametrach produktu oferowane są jako taktyczne buty. Ten istny miszmasz pojęć dotyczy także takie znanego oraz oczywistego przedmiotu, którym jest właśnie latarka.

Tymczasem taktyczna latarka jest bardzo specyficznym rodzaje latarki elektrycznej o mocno militarnym przeznaczeniu. Wyróżnia się tym, że emituje światło punktowe, ma małe rozmiary, jest niezwykle wytrzymała na uderzenia, jak i także na silne wstrząsy oraz zbudowana w ten sposób, aby można było ją przymocować w sposób bezpośredni, czy też za pomocą adaptera  do szkieletu broni lub luft.

Sprzęt dobrej jakości posada włącznik na bardzo elastycznym przewodzie, który strzelec montuje w miejscu bardzo łatwo dostępnym, aby móc go włączyć jednym oraz szybkim ruchem kciuka. Służy nam do ograniczonego wąskim światłem oświetlenia celu, czy też oślepienia go. Samym źródłem światła najczęściej jest dioda LED. Troszkę rzadziej są to ksenonowe żarówki. Obudowa wykonana jest z ultralekkich materiałów o wysokiej jakości. Wyróżniamy tutaj duraluminium, jak i także tworzywa kompozytowe. Jest zasilana oczywiście bateriami. Obudowa powinna mieć takowe kolory, aby latarka dosłownie w otoczeniu była niewidoczna. Na pewno znajdziemy latarkę idealną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...