Po czym rozpoznamy latarkę taktyczną?

System montażowy, estetyka oraz ergonomia

Latarki turystyczne i taktyczne to temat rzeka. Mamy wielokrotnie problem z rozróżnieniem latarki taktycznej od turystycznej. Po czym rozpoznamy latarki taktyczne? Na pewno od latarek taktycznych oczekujemy samej kompatybilności z elementami broni stałymi. Standardem obecnie przyjętym są montaże szynowe oraz lufowe. Latarki szynowe są zdecydowanie bardziej uniwersalne. Popularnym rozwiązaniem jest także montaż latarki taktycznej w uchwycie. Jest to jednak kwestia indywidualna, ponieważ latarka musi nam idealnie pasować. Warto zatem latarkę taktyczną kupować w sklepach stacjonarnych.

Kolejna kwestia to estetyka. Najczęściej latarki taktyczne są w kolorze czarnym. Występują także w odcieniach moro. Mianownikiem wspólnym jest dobra kompozycja z elementami broni, umundurowania oraz także wyposażenia. Oświetlenie taktyczne się nie odznacza przesadną liczbą ozdobników. Gdy postawimy na minimalizm formy, maksimum wydajności, a do tego design, to latarka będzie idealna do opierania się dosyć trudnym warunkom.

Ostatnia kwestia to ergonomia. Oświetlenie do pracy z bronią współdziała z samym operatorem w sytuacji, gdy jego ręce najczęściej są zajęte operowaniem poprawnym jednostką broni. Gdy dawniej oświetlenie przytwierdzano na stałe do łoży czy też luf, jego aktywacja wiązała się zawsze ze zmianą ułożenia operatora oraz wykonaniem ruchów dodatkowych, mogących się okazać wyjątkowo kosztownymi w awaryjnej sytuacji. Technologiczny postęp w dziedzinie tej wprowadził spore zmiany. Pojawiające się na rynku włączniki zdalne, oparte na płytce żelowej reagującej na nacisk oraz przewodzącej impuls do tak zwanego aktywatora światła, stały się wyznacznikiem techniki współczesnej prowadzenia nocnej operacji w bojowych warunkach.

Latarki turystyczne oraz taktyczne cieszą się sporą popularnością. Dobra wiadomość dla nas jest taka, że możemy znaleźć dla siebie latarkę, która nam odpowiada pod każdym względem. Cenowo także znajdziemy idealny model mieszczący się w budżecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...