Charakterystyka współczesnych latarek taktycznych i turystycznych

Współcześnie produkowane latarki taktyczne oraz turystyczne nie maja już wiele wspólnego z tymi, które pojawiały się na rynku jeszcze dekadę temu. Powszechne stało się wykorzystywanie oświetlenia typu LED, które ma bardzo niski pobór prądu, a jednocześnie jest bardzo wydajne. Sprawdzamy czym jeszcze charakteryzują się współczesne latarki do rozmaitych zastosowań.

Niski pobór mocy

Każda latarka, jako przenośne źródło światła, powinna być w stanie dawać je jak najdłużej. Przed pojawieniem się żarówek typu LED, typowe latarki były w stanie pracować najwyżej przez kilka godzin. Obecnie czas pracy można liczyć w dobach, gdy latarki turystyczne i taktyczne ze sklepu internetowego specshop.pl stosują zarówno energooszczędne źródła światła, jak również specjalne bardzo pojemne baterie. Dzięki powyższemu możne je z powodzeniem stosować podczas nocnych wypraw w teren, w czasie eskapad survivalowych, czy nawet na regularnym polu walki. Technologia LED znalazła zastosowanie nie tylko w latarkach do zastosowań cywilnych, ale również w wojsku. Długi czas pracy na jednym ładowaniu oraz dobre warunki oświetleniowe sprawiły, że trudno nie docenić zalet tego typu sprzętu nawet w sytuacji zagrożenia życia podczas regularnych działań taktycznych.

Silne źródło światła

Światło emitowane przez nowoczesne diody LED jest na tyle silne, że nawet przy niskim poborze mocy stanowi doskonałe źródło oświetlenia. Dodatkowo współczesne latarki turystyczne i taktyczne wyposażone są w optykę, która pozwala na skupienie strumienia świetlnego na niemal dowolny punkt. Możemy oświetlić teren szeroko, aby mieć pełen podgląd na sytuację wokół nas. Możemy też w każdej chwili skupić światło na punkcie w oddali, który nas interesuje. Ma to bardzo duże znaczenie podczas nocnych akcji survivalowych, które niejednokrotnie toczą się w trudnym terenie. Dzięki latarkom z takimi funkcjami będziemy całkowicie bezpieczni w każdych warunkach, nie zaskoczy nas żadna przeszkoda terenowa, ani działania wrogich sił na polu walki. Jednocześnie są one na tyle małe i poręczne, że będą w stanie zmieścić się w plecaku, a czasami w kieszeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...