Czym się różnią latarki turystyczne od latarek taktycznych?

Kompletnie pomieszane pojęcia

Latarki turystyczne i taktyczne (więcej tutaj: https://www.specshop.pl/pol_m_Airsoft_Latarki-taktyczne-589.html) są często mylonymi pojęciami. Terminek taktycznym przywykło się nazywać wszystkie przedmioty, które się kojarzą z wojskowością. Jeśli coś ma sznyt wojskowy i jest w panterkę to można zabrać to ze sobą na arenę ASG czy też na poligon. Są nawet kamizelki taktyczne w panterkę, które sprzedawane są w innej kolorystyce jako wędkarskie kamizelki. Taki miszmasz pojęcie dotyczy także takiego oczywistego przedmiotu jakim jest już wspomniana latarka.

Tymczasem latarki taktyczne są bardzo specyficznym rodzajem elektrycznej latarki o militarnym wybitnie przeznaczeniu. Charakteryzuje się tym, że emituje światło punktowe, ma rozmiary niewielkie, jest niesamowicie wytrzymała na uderzenia oraz także serie bardzo silnych wstrząsów oraz tak zbudowana, aby można było ją przymocować bezpośrednio lub też za pomocą specjalnego adaptera do szkieletu broni. Sprzęt dobrej jakości posiada specjalny włącznik na przewodzie elastycznym, który strzelec powinien zamontować w miejscu łatwo dostępnym, aby móc go włączyć jednym oraz szybkim ruchem kciuka. Służy do ograniczonego i błyskawicznego oświetlenia celu czy też jego oślepienia. Źródłem światła najczęściej jest dioda LED czy też żarówki ksenonowe. Obudowa wykonywana jest z ultralekkich wysokiej jakości materiałów, takich jak duraluminium czy kompozytowe tworzywa. Zasilana jest bateriami. Obudowa takie kolory powinna mieć takie kolory, aby latarka była niewidoczna prawie w otoczeniu.

Latarka taktyczna oraz latarka turystyczna to oczywiście dwa różne produkty. A o tym, do jakiej grupy konkretny model należy w żadnym wypadku nie decyduje jej kolor, a tak naprawdę funkcje, które spełnia. Tego się trzymajmy. Jeśli nie mamy wiedzy, którą latarkę wybrać powinniśmy się poradzić pracownika w sklepie. Dzięki temu dokonamy wyboru, który satysfakcjonował nas będzie pod każdym względem. Niezmiernie nas to cieszy. Czasem takowej porady jak najbardziej potrzebujemy.

Tło autorstwa freepik - pl.freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...