Latarka jako urządzenie skutecznie rozjaśniające

Bardzo często zdarza się, że poruszamy się w ciemnościach. Najczęściej dzieje się tak w porze zimowej, gdyż wówczas dni są zdecydowanie krótsze. Księżyc co prawda umożliwia nam zobaczenie czegoś, niestety w sytuacji kiedy noc jest pochmurna, możemy polegać tylko na pozostałych zmysłach i intuicji. Na szczęście sztuczne źródła światła przychodzą nam z pomocą. Latarki turystyczne i taktyczne pomogą rozświetlić teren niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdujemy (więcej: https://www.specshop.pl/pol_m_Airsoft_Latarki-taktyczne-589.html).

Czym jest latarka taktyczna?

Latarka taktyczna to pewien rodzaj latarki elektrycznej, która emituje skupione światło punktowe. Najczęściej wykorzystywane są jako dodatkowe wyposażenie broni palnej. Przymocowane są z reguły do szkieletu lufy broni albo po prostu trzymane są przez strzelców. Mają one dwa podstawowe zadania. Po pierwsze, używa się ich w celu oświetlania celu, dzięki temu nawet w ciemności można mieć pewność, do kogo się strzela. Po drugie skutecznie oślepia przeciwnika, dlatego strzelec może bezpiecznie wychylić się ze swojej pozycji i skutecznie przycelować, aby zlikwidować cel.  Źródłem światła jest zazwyczaj najzwyklejsza żarówka ksenonowa, ewentualnie używana jest w tym celu dioda LED. Całość zasilana jest wytrzymałymi bateriami, dzięki czemu możemy być pewni, że latarka podczas użytkowania nagle nam nie zgaśnie. Oczywiście tego typu latarka może również nam służyć do normalnego oświetlania drogi przed nami.

Latarka taktyczna a latarka turystyczna.

Często jak słyszymy słowo „taktyczna” od razu myślimy „wojskowa”. Nie zawsze jednak jest to prawda. Latarka turystyczna będzie idealna chociażby podczas wspinaczki, wyprawy do lasy, wędrówki w góry, a nawet do wycieczek rowerowych. Latarki turystyczne są droższe, jednak charakteryzują się natężeniem światła nawet powyżej 1000 lm. Jest to ogromna liczba. Moc latarki to jednak indywidualna sprawa, ponieważ dla niektórych lepszym rozwiązaniem będzie zwykła latarka turystyczna, gdyż z niej płynie światło mniej rażące. Natomiast taktyczna będzie odpowiednia, gdy potrzebujemy mocniejszego źródła światła.

Tło zdjęcie utworzone przez osaba - pl.freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...